#portOfPolicka

#portOfPolicka

Suvenýr z autorské kolece Michaely Mužíkové

KOUPIT

více informací >

#portOfPolicka

Město Polička

Město Polička bývá označováno za vstupní bránu do Žďárských vrchů. V minulosti bývalo věnným městem českých královen.

Navštivte Poličku a nenechte si ujít prohlídku městských hradeb s 19 věžemi a ochozem, které obepínají celé historické centrum města.

Dominantou města je kostel sv. Jakuba, na jehož věži se narodil a část svého života prožil světoznámý hudební skladatel Bohuslav Martinů.

Na čtvercovém náměstí máte možnost vidět jeden z nejkrásnějších mariánských sloupů v Čechách, barokní radnici a dvě historické kašny.

Navštivte oficiální web města Polička!

Přístav Polička

Původní budovu restaurace lze rovněž označit jako "historickou". V roce 1906 byla vystavěna bruslařským odborem TJ Sokol. Tehdejší "Pavilonek" sloužil jako ohřívárna pro bruslaře na Synském rybníce.

Krátce po roce 1990 byla budova upravena pro potřeby stánku s rychlým občerstvením, čímž opět ožila pod jmenovkou "Bistro A" dle jména první provozovatelky paní Aleny.

Restaurace Přístav otevřela v tomto objektu poprvé dne 30.dubna 2016. Místo opět nabylo původního rozměru a přineslo nový vítr do poličského života. Nabízí kryté posezení i venkovní terasu. Můžete si půjčit lodičky nebo šlapadla. Vaše děti jistě nadchne přihlehlé hřiště. To vše v námořnickém stylu!

Navštivte Facebook Přístavu!


Suvenýr #portOfPolicka

Triko a taška s potiskem #portOfPolicka vznikly jako společný projekt Studia Kleine a restaurace Přístav Polička. Autorem návrhu je Michaela Mužíková - mladá a talentovaná výtvarnice využívající moderní technologie digitální kresby.

Unikátní a osobitá grafika znázorňuje pohled na budovu restaurace společně s předními dominantami města Polička. Na kresbě tak nechybí městské hradby, kostel sv. Jakuba, barokní radnice a mariánský sloup.

Pánská varianta trika je k dispozici v modré barvě (královská modrá). Dále je možno zakoupit dámské tílko ve světlé modré, pro děti je připraveno triko v tyrkysově modré barvě. Vybírat můžete ze všech běžných velikostí S-3XL, případně dětské 4-12let věku. Plátěnou tašku o rozměrech 38x38cm pak můžete zvolit v přírodní, nebo královsky modré barvě.

Kde koupit?

Tričko a tašku #portOfPolicka můžete zakoupit v našem e-shopu, nebo přímo v restauraci Přístav v městském parku v Poličce.

Restaurace Přístav, městský park Polička
nábř. Svobody 952, Polička 57201

Ukázat na mapě